Kancelaria ILT

Kancelaria prawna ILT
kancelaria-prawna-legnica

Ochrona sygnalistów

Ochrona sygnalistów na szerszą skalę była i jest potrzebna. Ochrona sygnalistów jest regulowana na poziomie porządku Wspólnotowego, z obowiązkiem jej implementacji do porządku prawnego w Polsce. Sygnaliści muszą mieć zapewniony szereg gwarancji, tak aby mogli swobodnie zgłaszać wykryte nieprawidłowości. Bardzo ważne jest, aby procedura ochrony sygnalistów służyła pracodawcy i umożliwiała mu identyfikowanie faktycznych nieprawidłowości, ale również, aby nie powodowała paraliżu jego działalności.

Łukasz Pyjek
       radca prawny | partner Kancelarii ILT

W świecie biznesu i instytucji publicznych, przejrzystość i odpowiedzialność są kluczowe dla budowania zaufania i skutecznego zarządzania. Sygnaliści, czyli osoby zgłaszające nieprawidłowości w organizacjach, odgrywają kluczową rolę w wykrywaniu i zapobieganiu nadużyciom, na które warto reagować możliwie najszybciej. W Kancelarii ILT rozumiemy wagę tego zagadnienia i oferujemy specjalistyczne wsparcie prawne dla pracodawców zatrudniających sygnalistów – pomagamy we wdrażaniu procedur i usuwania wszelkich nieprawidłowości. Nasz zespół doświadczonych prawników ma za zadanie chronić interesy swoich klientów i pomagać im w nawigacji przez skomplikowane procedury prawne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kim jest sygnalista?

Sygnalista to osoba, która zgłasza podejrzenie nieprawidłowości, nadużyć lub nielegalnych działań w organizacji, w której pracuje lub z którą jest związana. Nieprawidłowości te mogą dotyczyć różnych aspektów działalności, takich jak łamanie przepisów, korupcja, oszustwa finansowe, naruszenia zdrowia i bezpieczeństwa oraz inne działania, które są sprzeczne z etyką i prawem. Sygnalista może zgłosić takie zdarzenia swojemu przełożonemu, odpowiednim organom wewnętrznym lub zewnętrznym instytucjom nadzorującym. Kancelaria ILT również może stanowić punkt kontaktowy w tym procesie.

OBSZARY DORADZTWA

Wdrożenie odpowiedniej procedury będzie niebawem obowiązkiem większości przedsiębiorców. Nasze wsparcie obejmuje kompleksowe wdrożenie procedury ochrony sygnalistów, począwszy od wsparcia w zidentyfikowaniu obszarów zagrożenia, przez przygotowanie i wdrożenie procedury, aż po przeszkolenie pracowników z właściwego korzystania z procedury obowiązującej w danym przedsiębiorstwie i reagowanie na zgłoszenia pracowników.

Obszary naszego wsparcia obejmują m.in.:

audyt i analiza obszarów działalności sygnalistów w konkretnym przedsiębiorstwie,

opracowanie i wsparcie we wdrożeniu kompleksowej i skutecznej procedury ochrony sygnalistów,

pełnienie funkcji punktu zgłoszeniowego, reagowanie na zgłoszenia sygnalistów,

wsparcie przedsiębiorców we właściwym postępowaniu ze zgłoszonymi nieprawidłowościami.

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY:

Julia Wieniawa

Ei cum dicit dicam, nullam prompta sadipscing id duo. Sed homero inciderint at, ea quo harum perpetua vituperatoribus. His falli persius appellantur in, at

Julia Wieniawa

Ei cum dicit dicam, nullam prompta sadipscing id duo. Sed homero inciderint at, ea quo harum perpetua vituperatoribus. His falli persius appellantur in, at