Kancelaria ILT

Kancelaria prawna ILT

Akcyza

Podatek akcyzowy powszechnie znany jako akcyza to podatek pośredni nakładany na niektóre wyroby konsumpcyjne takie jak alkohol, wyroby tytoniowe, wyroby energetyczne, samochody osobowe. W odróżnieniu od podatku VAT akcyza nie jest nakładana na każdym etapie obrotu towarami a jednokrotnie. Jest to jeden z najbardziej problematycznych podatków do rozliczania, a zważywszy na to, że transakcje, których dotyczy opodatkowanie akcyzą, mają z reguły duże wartości, to kluczowe jest poprawne identyfikowanie obowiązków podatkowych.

Michał Kordiak
prawnik, specjalista ds. podatków
partner Kancelarii ILT

OBSZARY DORADZTWA

Podatek akcyzowy to prawdziwa gmatwanina przepisów, reguł, wyjątków i wyjątków od wyjątków. Nasi eksperci nie tylko swobodnie poruszają się w gąszczu przepisów, ale również potrafią wskazać optymalną i bezpieczną drogę. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu oraz znajomości biznesu jesteśmy w stanie dostarczać podatnikom rozwiązania szyte na miarę.

Obszary naszego wsparcia obejmują m.in.:

bieżące doradztwo w zakresie akcyzy,

tworzenie efektywnych i bezpiecznych procedur rozliczania akcyzy,

ustalanie konsekwencji podatkowych zdarzeń gospodarczych na gruncie akcyzy,

weryfikację poprawności rozliczeń podatkowych oraz procedur funkcjonujących w zakresie tych rozliczeń,

występowanie z wnioskami do organów administracji skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnych i wiążących informacji akcyzowych (WIA).

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY:

Julia Wieniawa

Ei cum dicit dicam, nullam prompta sadipscing id duo. Sed homero inciderint at, ea quo harum perpetua vituperatoribus. His falli persius appellantur in, at

Julia Wieniawa

Ei cum dicit dicam, nullam prompta sadipscing id duo. Sed homero inciderint at, ea quo harum perpetua vituperatoribus. His falli persius appellantur in, at