Kancelaria ILT

Kancelaria prawna ILT
kancelaria-prawna-podatki

VAT

Podatek od towarów i usług powszechnie znany jako VAT lub podatek od wartości dodanej to podatek pośredni nakładany na każdym etapie obrotu towarami, lub usługami. Podatnikami VAT co do zasady są przedsiębiorcy, ale podatek ten obciąża konsumpcję. Jest to jeden z najbardziej problematycznych podatków do rozliczania, a zważywszy na to, że transakcje, których dotyczy opodatkowanie VAT, mają z reguły duże wartości, to kluczowe jest poprawne identyfikowanie obowiązków podatkowych.

Mateusz Drączkowski
doradca restrukturyzacyjny
partner Kancelarii ILT

OBSZARY DORADZTWA

Podatek VAT to prawdziwa gmatwanina przepisów, reguł, wyjątków i wyjątków od wyjątków. Nasi eksperci nie tylko swobodnie poruszają się w gąszczu przepisów ale również potrafią wskazać optymalną i bezpieczną drogę. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu oraz znajomości biznesu jesteśmy w stanie dostarczać podatnikom rozwiązania szyte na miarę.

Obszary naszego wsparcia obejmują m.in.:

bieżące doradztwo w zakresie VAT,

tworzenie efektywnych i bezpiecznych procedur rozliczania VAT,

optymalizacje stawek VAT,

outsourcing compliance VAT (jpk),

ustalanie konsekwencji podatkowych zdarzeń gospodarczych na gruncie VAT,

weryfikację poprawności rozliczeń podatkowych oraz procedur funkcjonujących w zakresie tych rozliczeń,

występowanie z wnioskami do organów administracji skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnych i wiążących informacji stawkowych (WIS).

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY:

Julia Wieniawa

Ei cum dicit dicam, nullam prompta sadipscing id duo. Sed homero inciderint at, ea quo harum perpetua vituperatoribus. His falli persius appellantur in, at

Julia Wieniawa

Ei cum dicit dicam, nullam prompta sadipscing id duo. Sed homero inciderint at, ea quo harum perpetua vituperatoribus. His falli persius appellantur in, at