Kancelaria ILT

Kancelaria prawna ILT

UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ DOTYCZĄCĄ CEN TRANSFEROWYCH

Umów się na spotkanie z ekspertem z naszej kancelarii prawnej Michałem Kordiakiem i bezpłatnie sprawdź, czy podlegasz pod obowiązki w zakresie cen transferowych   DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI CEN TRANSFEROWYCH ZAPEWNIĄ BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI Z PODMIOTAMI POWIĄZANYMI

   Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc:

   DOKUMENTACJA
   CEN TRANSFEROWYCH

   Posiadamy wieloletnie doświadczenie obsłudze przedsiębiorstw, co roku przygotowujemy dokumentacje cen transferowych oraz wspieramy w raportowaniu TPR.

   01

   ANALIZA RYNKOWOŚCI I WYCENY

   Przygotowujemy zaawansowane analizy rynkowości oraz wyceny dla transakcji towarowych, usługowych finansowych i innych. Wyceniamy zarówno znaki towarowe, programy komputerowe, jak i biznesy.

   02

   BIEŻĄCE WSPARCIE I KONTROLE

   Mamy doświadczenie i z sukcesami reprezentujemy podatników w trakcie kontroli cen transferowych.

   03

   CO MÓWIĄ O NAS KLIENCI?

   Profesjonalne podejscie do klienta. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

   Pan Jacek

   Rzetelna i sumienna kancelaria, z dbałością o klienta. Bardzo miła współpraca.

   Pani Dorota

   Profesjonalnie i sprawnie. Byłam informowana na każdym etapie współpracy.

   Pani Anna

   Nieoceniona pomoc. Współpraca przebiegła sprawnie i szybko. Wyrok ogłoszenia upadłości otrzymałem w ciągu 5 miesięcy. Nic dodać, nic ująć.

   Pan Marcin

   Specjaliści w swojej dziedzinie. Człowiek w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej nie pozostaje sam z problemami, otrzymuje skuteczną pomoc. Naprawdę warto zaufać tej kancelarii.

   Pani Joanna

   Wypełnij ankietę i bezpłatnie sprawdź, jakie obowiązki na Tobie ciążą!

   lukasz-pyjek-radca-prawny-kancelaria-ilt
   co-to-upadlosc-konsumencka

   Co to są ceny transferowe?

   Ceny transferowe to nieodzowny element dla przedsiębiorstw kooperujących z podmiotami powiązanymi. Stanowią one cenę, jaką jednostki z tej samej grupy kapitałowej ustalają dla transakcji wewnętrznych, takich jak sprzedaż towarów, usług, środków finansowych czy praw własności intelektualnej. W praktyce są one kluczowym narzędziem zarządzania finansami oraz zabezpieczania przed ewentualnymi konsekwencjami podatkowymi.

   Nasza kancelaria specjalizuje się w obszarze cen transferowych, oferując kompleksowe doradztwo dostosowane do unikalnych potrzeb Twojej firmy. Zrozumienie złożoności regulacji podatkowych i wymogów raportowania w zakresie cen transferowych jest kluczowe dla utrzymania zgodności i optymalizacji kosztów.

   Najczęściej zadawane pytania:

   Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące dokumentacji cen transferowych.

   Ceny transferowe - limity 2024

   Dokumentacja cen transferowych i raportowanie TPR dotyczy transakcji przekraczających poniżesz limity:

   • · 10 mln zł – w przypadku transakcji towarowej
   • · 10 mln zł – w przypadku transakcji finansowej
   • · 10 mln zł – w przypadku transakcji usługowej
   • · 10 mln zł – w przypadku transakcji innej niż towarowa, finansowa i usługowa
   • · 2,5 mln zł – w przypadku transakcji finansowej z podmiotem z raju podatkowego
   • · 500 tys. zł – w przypadku transakcji innej niż finansowa z podmiotem z raju podatkowego
   Ceny transferowe - kto składa?

   Podmioty współpracujące z powiązanymi przedsiębiorstwami lub podmiotami rajowymi, które dokonują w roku obrotowym transakcji przekraczających ww. limity dokumentacyjne mają obowiązek złożenia formularza TPR. Formularz należy złożyć w terminie do końca jedenastego miesiąca po zakończeniu roku obrotowego. Przeczytaj więcej o formularzu TPR TUTAJ.

   Kto sporządza ceny transferowe?

   Dokumentację cen transferowych mają obowiązek sporządzić podmioty współpracujące z powiązanymi przedsiębiorstwami lub podmiotami rajowymi, które dokonują w roku obrotowym transakcji przekraczających ww. limity dokumentacyjne. Dokumentację należy sporządzić w terminie do końca dziesiątego miesiąca po zakończeniu roku obrotowego.

   Zapytaj naszego eksperta czy musisz posiadać dokumentację cen transferowych.

   Więcej informacji o obowiązkach sprawozdawczych znajdziesz na naszym blogu.

   Jak obliczyć ceny transferowe?

   Aby sprawdzić, czy podlegasz pod obowiązki dokumentacyjne w pierwszej kolejności pogrupuj transakcje wg. ich jednolitości np. usługi transportu, sprzedaż towarów, pożyczki. Następnie zsumuj wartość faktur dotyczących danego roku.

   Wartość transakcji określisz na postawie:

   • · faktur albo
   • · umów lub innych dokumentów – w przypadku, gdy faktura nie została wystawiona lub w przypadku transakcji finansowych, albo
   • · otrzymanych lub przekazanych płatności – w innych wypadkach.
   rodo-wdrożenie
   cit-estonski

   Kogo dotyczą ceny transferowe?

   Ceny transferowych od kilku lat to kluczowy obszar zainteresowania ze strony organów podatkowych. Organy podatkowe kontrolują nie tylko spółki z międzynarodowych grup kapitałowych, ale również grupy przedsiębiorstw działających lokalnie, a nawet małe przedsiębiorstwa współpracujące gospodarczo ze wspólnikami.

   Nasza kancelaria oferuje dedykowane usługi, pomagając tym podmiotom w efektywnym zarządzaniu cenami transferowymi. Dla przedsiębiorstw, które chcą unikać ryzyka podatkowego, zwiększać zgodność z regulacjami i optymalizować koszty, jesteśmy partnerem w skutecznym zarządzaniu obszarem cen transferowych.

   Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy, aby skutecznie zarządzać cenami transferowymi w Twojej firmie. Optymalizacja finansowa, zgodność z przepisami i wsparcie analityków specjalizujących się w cenach transferowych, modelowaniu finansowym i wycenach – to wszystko znajdziesz w naszej kancelarii.

   Z naszą pomocą Twoja firma może skutecznie zarządzać cenami transferowymi, unikając niepotrzebnych ryzyk podatkowych.

   Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć efektywne zarządzanie cenami transferowymi w Twoim biznesie.

   Upadłość konsumencka – co to jest?

   Upadłość konsumencka: co to jest? W najprostszych słowach jest to procedura sądowa pozwalająca na ustabilizowanie sytuacji i oddłużenie osoby, która nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań. Dotyczy to osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, także przedsiębiorcy nie mogą z niej skorzystać. Upadłość konsumencka jest wykorzystywana przez kilkanaście tysięcy ludzi każdego roku.

    

   Kiedy można i warto ogłosić upadłość konsumencką?

   Upadłość konsumencką mogą ogłosić osoby, które stały się niewypłacalne. W praktyce oznacza to, że nie mogły regulować swoich zobowiązań przez co najmniej ostatnie trzy miesiące. Obecnie wniosek mogą złożyć również osoby, które niejako same przyczyniły się do swojej niewypłacalności, na przykład przez zaciąganie licznych kredytów. Wcześniej tego typu wnioski były przez sądy odrzucane. Jeśli nie jesteś w stanie płacić rat kredytów czy też innych zobowiązań i fatalnie wpływa to na Twoje życie, to powinieneś rozważyć ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

    

    
    
    
    
    
    

   Co daje upadłość konsumencka?

   Upadłość konsumencka to przede wszystkim szansa na wyjście na prostą dłużnika nękanego przez wierzycieli. Poprzez upadłość może on zyskać oddłużenie, które realizowane jest na dwa podstawowe sposoby, czyli poprzez zaspokojenie wierzycieli z majątku dłużnika lub też poprzez umorzenie części albo też całości długów. Od momentu ogłoszenia upadłości zawieszone są wszelkie postępowania windykacyjne, sądowe i egzekucyjne oraz wstrzymany jest bieg naliczania odsetek. Dłużnik zostanie także wykreślony z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

    

    
    
    
    
    
    
    
    
    

   Jak ogłosić upadłość konsumencką?

   Ogłoszenie upadłości konsumenckiej polega na złożeniu w sądzie właściwym dla miejsca zamieszkania dłużnika odpowiedniego wniosku o upadłość. Jeżeli osoba taka posiada pełnomocnika, którym może być adwokat, radca prawny czy doradca restrukturyzacyjny to musi ona wnieść dodatkową opłatę w wysokości 17 złotych za złożenie pełnomocnictwa oprócz 30 złotych za samo złożenie wniosku. Sąd zajmie się weryfikacją zgłoszenia na niejawnym posiedzeniu bez udziału stron i oddali wniosek lub rozpocznie postępowanie upadłościowe właściwe. Następnie zostanie przeprowadzone ustalenie wierzytelności, powstanie plan spłat i po jego wykonaniu umorzenie pozostałej części długów.

    

    
    
    
    
    
    
    
    
    

   Jak długo trwa upadłość konsumencka bez majątku i z majątkiem?

   Rozpatrzenie wniosku przez sąd zajmuje najczęściej około 3 miesiące. Następny etap spłat długów według planu spłat może trwać 36 miesięcy lub nawet 82 miesiące, jeżeli dłużnik przyczynił się do swojej niewypłacalności. W przypadku całkowitego braku majątku do spłaty może to jednak być czas znacznie krótszy.

    

    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    

   Dlaczego warto przeprowadzić upadłość konsumencką z kancelarią prawną ILT?

   Upadłość konsumencka to proces, przy którym najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów z tej dziedziny. Ponieważ sąd może wniosek oddalić lub przyjąć – w zależności od jego lepszego lub gorszego uzasadnienia. W samej procedurze istnieje też kilka pułapek, takich jak możliwość uznania darowizn, które pozbawiły dłużnika majątku, za niebyłe i włączenie ich do jego majątku, z którego zostaną zaspokojeni wierzyciele. Kancelaria prawna ILT doradzi Ci, jak ogłosić upadłość konsumencką i czy w Twoim przypadku jest to rzeczywiście opłacalne i sensowne. Jeżeli więc chcesz pozbyć się ciążących Ci długów i zobowiązań, których nie jesteś w stanie spłacać, to skorzystaj z porady i dowiedz się, jak wybrnąć z tej sytuacji dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

    

    
    
    
    
    
    
    
    
    

   TO MUSISZ WIEDZIEĆ O DOKUMENTACJI CEN TRANSFEROWYCH

   Kto musi raportować ceny transferowe?

   Podmioty współpracujące z powiązanymi przedsiębiorstwami lub podmiotami rajowymi, które dokonują w roku obrotowym transakcji przekraczających limity dokumentacyjne mają obowiązek złożenia formularza TPR. Formularz należy złożyć w terminie do końca jedenastego miesiąca po zakończeniu roku obrotowego.

   Ceny transferowe - pożyczka, kapitał czy odsetki?

   W przypadku pożyczek wartością transakcji jest kwota kapitału bez odsetek. Kwotę kapitału możesz ustalić na podstawie umowy, harmonogramu spłaty lub ksiąg rachunkowych. Jeśli wartość kapitału przekracza 10 mln zł to pożyczka powinna zostać wykazana w formularzu TPR.

   Ceny transferowe - kwota netto czy brutto?

   Ustalając wartość transakcji na podstawie faktur przyjmij wartość netto bez VAT. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy VAT nie podlega odliczeniu.

   Ceny transferowe - do kiedy?

   Podmioty mają obowiązek:

   • · sporządzić dokumentację lokalną w terminie do 10 miesiąca po zakończeniu roku obrotowego,
   • · złożyć formularz TPR w terminie do 11 miesiąca po zakończeniu roku obrotowego,
   • · sporządzić dokumentację grupową w terminie do 12 miesiąca po zakończeniu roku obrotowego.
   Ceny transferowe a wartość transakcji

   Wartość transakcji ustala się na postawie:

   • · faktur albo
   • · umów lub innych dokumentów – w przypadku, gdy faktura nie została wystawiona lub w przypadku transakcji finansowych, albo
   • · otrzymanych lub przekazanych płatności – w innych wypadkach.

   W przypadku:

   • · pożyczki wartością transakcji jest kwota kapitału,
   • · poręczenia wartością transakcji jest suma gwarancyjna,
   • · sprzedaży towarów lub usług suma faktur dotyczących danego roku.

   Najważniejsze informacje o cenach transferowych

   • Ceny transferowe a podmioty krajowe
   • Ceny transferowe a strata podatkowa
   • Ceny transferowe a CIT estoński
   • TP a podwyższenie kapitału

   Dokonując transakcji z podmiotami krajowymi możesz skorzystać ze zwolnienia z obowiązku sporządzania dokumentacji – wtedy wystarczy złożyć formularz TPR. By skorzystać z uproszczenia upewnij się, że żadna ze stron transakcji nie poniosła straty podatkowej ani nie korzystała ze zwolnienia z tytułu prowadzenia działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej lub Polskiej Strefie Inwestycji.

   Strata podatkowa powoduje, że nie będzie możliwe skorzystanie ze zwolenia z obowiązku sporządzenia dokumentacji lokalnej. Strata podatkowa może też zwrócić uwagę organów podatkowych, które będą chciały sprawdzić czy stosowano ceny rynkowe.

   Ceny transferowe warto mieć na szczególnej uwadze w przypadku estońskiego CIT. Nierynkowe transakcje mogą spowodować obowiązek zapłaty sankcyjnego podatku od ukrytych zysków.

   Podwyższenie kapitału, dopłaty i inne transakcje restrukturyzacyjne mogą stanowić transakcję podlegającą pod przepisy o cenach transferowych. Skonsultuj z naszym ekspertem swoje wątpliwości.

   PRZYGOTUJEMY NAJLEPSZĄ STRATEGIĘ DLA TWOJEJ FIRMY

   Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy i umów się na bezpłatną konsultację z naszym specjalistą ds. cen transferowych Michałem Kordiakiem.

   Przygotujemy najlepszą politykę cen transferowych dla Twojej firmy!

   Jak wygląda cały proces?

   DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z USŁUG NASZEJ KANCELARII?

   upadlosc-konsumencka-prawnik

   Doświadczenie i wiedza

   Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy, aby skutecznie zarządzać cenami transferowymi w Twojej firmie. Optymalizacja, zgodność z przepisami i wsparcie analityków specjalizujących się w cenach transferowych – to wszystko znajdziesz w naszej kancelarii. Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć efektywną opiekę Twojego biznesu.

   upadlosc-konsumencka-raty

   Profesjonalne narzędzia

   W cenach transferowych musimy wykazać rynkowość transakcji z podmiotami powiązanymi. Korzystamy z uznanych na rynku baz danych, takich jak InfoCredit, RoyalityRange, TP Genie czy Catalyst, które wykorzystujemy do weryfikacji rynkowości transakcji i wycen. Pozwala nam to na najlepszą ochronę interesów naszych klientów.

   upadlosc-konsumencka-porady-online

   Przejrzysta współpraca

   Cenimy sobie uczciwość. Możesz liczyć na ofertę, gdzie jasno zostanie określona cena za nasze prace i nie zostaniesz zaskoczony żadnymi ukrytymi opłatami. Działamy szybko, a nasi klienci mają pewność, że ich sprawą zajmują się prawnicy z odpowiednimi kompetencjami. Skorzystaj z bezpłatnej analizy swojej sytuacji i przekonaj się, jak działamy.

   upadlosc-konsumencka-porady

   Wartość dodana

   Po zakończeniu projektu otrzymasz od nas informację o stanie rozliczeń z podmiotami powiązanymi, ryzykach oraz wsparcie w złożeniu formularzy. Zebrane dokumenty są weryfikowane także przez naszych prawników i ekspertów podatkowych, więc jeśli zidentyfikujemy obszary ryzyka również spoza cen transferowych, poinformujemy Cię o tym!

   Darmowa analiza obowiązków

   Zastanawiasz się, czy podlegasz pod obowiązki dokumentacyjne? Nie wiesz, jak grupować transakcje lub określać progi dokumentacyjne? Nie wiesz czy możesz skorzystać ze zwolnień lub uproszczeń? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z nieodpłatnego audytu obowiązków w zakresie cen transferowych! Wypełnij bezpłatną ankietę lub napisz do nas przez formularz kontaktowy dostępny na górze i na dole strony - opisz w wiadomości stan rzeczy i zadaj nam ewentualne pytania, a my bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sytuację i podpowiemy Ci, jakie jest najkorzystniejsze rozwiązanie w Twoim przypadku.

   Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku – Twoje źródło wiedzy o upadłości konsumenckiej!

   📌 Darmowa wiedza: Dowiesz się o najważniejszych aspektach procesu, zrozumiesz swoje prawa i obowiązki oraz otrzymasz praktyczne wskazówki.

   🗣️ Q&A z syndykiem: Sesje pytań i odpowiedzi z naszym doświadczonym syndykiem to niepowtarzalna okazja, aby zadać dowolne pytanie i uzyskać klarowne i profesjonalne odpowiedzi.

   🎥 Transmisje na żywo: Podczas transmisji omawiamy aktualne tematy, udzielamy praktycznych wskazówek i dzielimy się naszą wiedzą.

   🌐 Darmowe webinary: Podczas tych specjalnych sesji online, nasi eksperci omawiają ważne zagadnienia i udzielają szczegółowych informacji na temat procesu. 

   Nie przegap tej niezwykłej okazji! Polub naszą stronę na Facebooku już teraz i dołącz do naszej społeczności.

   ZNAJDŹMY WSPÓLNIE NAJLEPSZE
   ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO BIZNESU

   DLACZEGO WARTO ZLECIĆ NAM OPIEKĘ NAD OBSZAREM CEN TRANSFEROWYCH?

   DOŚWIADCZENIE I WIEDZA

   Nasz analityk to doświadczony ekspert z zakresu cen transferowych posiadający 8-letni staż pracy oraz kwalifikacje z zakresu modelowania finansowego i wycen.

   Nowoczesne narzędzia

   W cenach transferowych dane to podstawa. Korzystamy z uznanych baz danych takich jak InfoCredit, RoyalityRange, TP Genie czy Catalyst, dzięki czemu jesteśmy w stanie najlepiej chronić interesy naszych klientów.

   INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

   Do projektów z zakresu cen transferowych podchodzimy w sposób zindywidualizowany. Wnikliwie analizujemy specyfikę biznesu klienta i dobieramy taką strategię, która w optymalny sposób chroni jego interesy.

   KOMPLEKSOWE WSPARCIE

   Zlecając nam ceny transferowe możesz liczyć na kompleksowe wsparcie zarówno w zakresie przygotowania dokumentacji, analiz rynkowości oraz wycen jak i wszelkich wymaganych formularzy.

   BEZPIECZEŃSTWO PODATKOWE

   W cenie projektu dot. cen transferowych dostajesz nie tylko kompletną i chroniącą Twoje rozliczenia dokumentację ale również informację zwrotną w zakresie ryzyk prawno-podatkowych.

   PRZEJRZYSTA WSPÓŁPRACA

   Cenimy sobie uczciwość we współpracy z klientem. Możesz liczyć na ofertę, gdzie jasno zostanie określona cena za nasze prace i nie zostaniesz zaskoczony żadnymi ukrytymi opłatami.

   SPRAWDŹ BEZPŁATNIE,
   CZY PODLEGASZ POD OBOWIĄZKI W ZAKRESIE
   CEN TRANSFEROWYCH

   Zaopiekujemy się Twoją sprawą od A do Z. Napisz do nas!     → Upadłość konsumencka Legnica
     → Upadłość konsumencka Wrocław

     → Upadłość konsumencka Wałbrzych
     → Upadłość konsumencka Dzierżoniów

     → Upadłość konsumencka Bolesławiec
     → Upadłość konsumencka Głogów

     → Upadłość konsumencka Jelenia Góra
     → Upadłość konsumencka Kłodzko